Araç Sahipliği & Ruhsat – Gürcistan Araba Fiyatları

Araç Sahipliği & Ruhsat

Aracın Sahibi Ben mi Oluyorum? Ruhsat Kimin adına oluyor?

Araç satışlarımız; satın alacağınız aracın ruhsatı sizin adınıza olacak şekilde, yani aracın yasal sahibi siz olarak gerçekleştirilir. Bunun dışında ”vekalet, ödünç, kira vb” gibi değişik ve yanıltıcı işlemler uygulanamaz. Aracınızın yasal sahibi siz olursunuz ve aracınızı sadece kendiniz ve 1.derece aile mensupları kullanabilirler. Bunun haricindeki kişiler aracınızı kullanamazlar. Araç alımı için kimlik ya da pasaportunuzdan başka hiçbir evrak gerekmemektedir. Şayet kimlik ile gelecekseniz, kimliğinizin yıpranmamış olması ve kimlik üstündeki resminizin çok eski olmaması gerekmektedir.

Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın

Aracı Türkiyeye ben mi Geçiriyorum?

Satın almış olduğunuz aracı türkiyeye kendiniz geçirirsiniz. Gümrükten işlemlerini kendiniz yapar, yardıma gerek olmadan türkiyeye geçişini sağlarsınız. Sizin adınıza başkası bu işlemi yapamaz.

Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın

Peki Ruhsatı Nasıl alabiliyorum? Ben orada yaşamıyorum

Gürcistan yasalarına göre ikamet ya da oturma izni araç alabilmektesiniz. Bu seçeneklerden birini tercih ettikten sonra biz de yasal olarak aracınızın ruhsat sahibi olmanızı sağlarız. Gürcistanda sürekli yaşamanız gerekmez. Bu seçeneklerin hepsini size Gürcistanaraba farkı ile sunmaktayız. Bu şekilde aracınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Normal şartlarda gürcistandan araç alıp kullanabilmek için 185 gün gürcistanda yaşamanız ve oturuma sahip olmanız gerekmektedir. Ancak bizim sunmuş olduğumuz oturum hizmeti ile oturum hakkına sahip olacağınızdan bu sorun tamamen ortadan kalkmakta ve beklemeden araç alıp kullanabilmektesiniz. Bu hizmetlerin hepsi sizlere bizim tarafımızdan sunulmaktadır. Ek bir prosedür gerekmemektedir.

Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın

İnternette farklı bilgiler var, kendim de araç alabilir miyim?

Kendi isteğinize göre gürcistana gidip araç sahibi olamazsınız. İnternette gördüğünüz, ya da kendi çabalarınızla bulduğunuz bilgiler doğrultusunda gürcistandan araç almanız kesinlikle mümkün değildir. Bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın

İnternette gazetede haberlerde kaçak ve yakalanan araçlarla ilgili yazılar var, yasal olmadığı söyleniyor doğru mu?

İnternetteki paylaşılan tüm haberlere dikkatle bakarsanız ”kaçak” yani yasal olmayan, vergiden muaf tutulmaya çalışan, merdivenaltı kişilerin yapmış olduğu çalışmalarla çalıntı olarak verilen, kendi kafasına göre çıkıp ben bu işi yaparım diyen kişilerin yaşadığı kayıplara istinaden yazılmış soğutma çabalarından ve en önemlisi bu işten sürekli kar eden kitlenin, forum ve internette algı operasyonu yaparak kar payını sadece kendileri almak istemelerinden ibaret olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Ruhsatla yasal olarak araç almanın bu haberler ile yakından uzaktan alakası bulunmamaktadır. Ruhsat sahibi olmak, araca yasal olarak sahip olmak demektir. Ruhsat sadece resmi devlet makamından alınabilir. Biz sadece ama sadece ruhsatlı araç satışı yapıyoruz. Bu haberleri genele yaymaya çalışan kişiler tabiki olacaktır ancak biz müşterilerimize türkiyede bulunan ve yıllardır kullanılmakta olan araçlar ve sahipleri ile görüşme olanağı tanıyor ve endişeye yer vermiyoruz. Bilgi kirliliği fazla olduğundan bu gibi durumlar farklı algılanabilmektedir. Soru sormadan önce konunun içeriğini iyi araştırmanızı ve anlamanızı tavsiye ediyoruz.
Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın

Araba Hakkındaki Görüşlerinizi Facebook'tan Yorumlayın
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM